Аромати пробуджують в нас спогади, бажання, пристрасті і образи. Так само як і музика, вони володіють таємницею силою...Читати все
По сайту :

Чому і як розвивається мастопатія?

Чому і як розвивається мастопатія?

Найчастіше мастопатія виникає у жінок у віці від 17 до 50 років, при цьому найчастіше діагноз встановлюється у віці 30-40 років.

Також пропонуємо: : брюнетки с большими сиськами porno в чулках.



Причини розвитку мастопатії багатоманітні, проте всі вони приводять до порушення гормонального внутрішньотканинного фону в молочній залозі, що спричиняє за собою власне розвиток мастопатії.

Причинами внутрішньотканинного гормонального дисбалансу може бути:

- Порушення в дієті
- Сильні стреси або неврози
- Пізні роди або відсутність родів
- Порушення менструального циклу будь-якої природи
- Інші гінекологічні захворювання, з порушенням рівня статевих гормонів
- Цукровий діабет
- Хронічні хвороби печінки
- Пухлини гіпофізу
- Дефіцит йоду

Як виявляється мастопатія?

Основні симптоми мастопатії:

- Тупий ниючий біль в молочній залозі в передменструальний період, або в міжменструальний період (мастодинія, масталгія)
- Ущільнення залози при самообстеженні.
- Збільшення об'єму молочної залози і нагрубання в передменструальний період або в міжменструальний період за рахунок набряку тканини
- Виділення з сосків будь-якого характеру
- Збільшення пахвових лімфовузлів (відносно рідко)
- Наявність вузла в залозі (можливо хворобливого) – характерний для вузлової мастопатії. У такому разі НЕОБХІДНО ТЕРМІНОВО ПОКАЗАТИСЯ МАММОЛОГУ, щоб виключити рак молочної залози

Дуже часто симптоми мастопатії пацієнтки плутають з симптомами передменструального набряку молочної залози і вважають це нормою. Ні ПМС, ні мастопатія нормою не є – з цим можна і потрібно боротися, тому не затягуйте візит до маммолога або онколога при виникненні болів в молочній залозі.

Як ставиться діагноз?

Основними методами діагностики мастопатії є:

1 Огляд лікаря (гінеколога, маммолога, онколога) – в ході огляду лікар з'ясовує скарги, анамнез і проводить ретельну пальпацію молочної залози, пахвових і надключичних лімфатичних вузлів.
2 УЗД молочної залози – дуже інформативно для діагностики мастопатії, дозволяє дуже точно і достовірно визначити наявність і параметри кісти, співвідношення тканин в молочній залозі і відповісти на багато питань лікаря. Іноді під контролем УЗД роблять біопсії тканини молочної залози
3 Рентгенівска мамографія – основний метод виключення раку молочної залози, також придатний і для повнішої діагностики мастопатії. Дуже інформативний у разі потреби відрізнити вузлову мастопатію від раку молочної залози.
4 Гістологічне або цитологічне дослідження біоптата – метод діагностики при якому мікроскопічно досліджують одержані зразки клітин (цитологія) або тканин (гістологія). Дуже точний метод, проте він вимагає проведення біопсії – тканин або клітин, одним із способів.
5 Для виявлення безпосередніх причин мастопатії можуть застосовуватися різні методи – ті, які визнає потрібним застосувати лікар виходячи з критеріїв діагностичного пошуку (дослідження рівня гормонів, візуалізація органів черевної порожнини і малого тазу та інші)

Продовження Як лікувати мастопатію?


На головну


По темі

Цікво