Аромати пробуджують в нас спогади, бажання, пристрасті і образи. Так само як і музика, вони володіють таємницею силою...Читати все
По сайту :

Наслідки медитації

Наслідки медитації

Люди займаються медитацією, щоб якось вплинути на власну психіку, привести в порядок емоції, придбати ясність розуму. Зрозуміло, що медитація повинна мати на мозок довгий вплив, інакше практикувати її було б безглуздо. Тим часом нейробіологи багато раз спостерігали за змінами в мозку під час медитації, але рідко звертали увагу на її наслідки, відзначає Компьюлента.

Також пропонуємо: : Шлюхи питера на сайте http://intim24.su. | проститутки екатеринбург | проститутки красноярскаДослідники з декількох наукових центрів США (зокрема, університету Бостона, і Університету Еморі) опублікували в журналі Frontiers in Human Neuroscience статтю, в якій описують, як два різні види медитації впливають на емоційний світ людини. Для участі в експерименті запрошували людей, у яких не було ніякого досвіду медитації. Протягом восьми тижнів вони повинні були періодично тренуватися в двох видах медитації: один був направлений на контроль над власними емоціями, думками, диханням і т. д., другий (і менш вивчений) був націлений на підняття рівня співчуття, прихильності, доброти по відношенню до себе і до інших. Контрольна група просто ходила на медичні загальноосвітні курси.

До і після медитативного лікнепу випробовуваним показували більше двохсот фотографій з людьми в різних ситуаціях, які мали позитивне, нейтральне або негативне емоційне забарвлення. Як підкреслюють дослідники, вони особливо стежили, щоб учасники експерименту не впадали в медитацію під час проглядання знімків. Одночасно їх перевіряли на депресію і тривожність. За активністю мозку під час проглядання фотографій спостерігали за допомогою фМРТ-сканера. Понад усе учених цікавило мигдалеподібне тіло, або амігдала. Цю зону називають центром страху, проте її роль набагато ширша, оскільки амігдала бере участь в будь-якій емоційній реакції.

У разі медитації, направленої, грубо кажучи, на самопізнання і самоконтроль, дослідники виявили, що вона підсилює у випробовуваних емоційну стійкість. Активність правої амігдали у таких людей була вельми стриманою, незалежно від того, що було зображене на фото. Цікаво, що і у тих, хто займався підвищенням співчуття і доброти, активність правої амігдали теж виявилася низькою. Проте якщо ці піддослідні медитували частіше, то у відповідь на негативні емоції їх мигдалеподібне тіло відгукувалося навіть сильніше, ніж у звичайних людей. При цьому симптоми депресії у тих, хто практикував "альтруїстичну" медитацію, виявилися виражені слабкіше, тобто участь в інших допомагала справитися з власними психічними проблемами.

Проте варто відмітити, що у дослідників поки що немає достатньої кількості матеріалу, щоб робити висновки, котрі далеко йдуть, про психологічні наслідки медитації і психологічні відмінності між різними її видами (а заразом і про те, чому медитація впливає тільки на праву амігдалу і не діє на ліву). Зараз можна лише констатувати (на науковому рівні), що медитація дійсно робить тривалий вплив на мозок, що вона якось перенастроює його, що вона схожа на фізичні вправи: як спортсмен не втрачає форму, виходячи з тренувального залу, так і людина, що медитує, зберігає потрібний психологічний стан, вийшовши з трансу.


На головну


По темі

Цікво